Liverpul na pol poziciji, Roma se nada novom čudu – Najava Lige šampiona

Roma je napravila epski podvig u četvrtfinalu pošto je sa 3:0 savladala ekipu Barselone i tako se plasirala u polufinale Lige šampiona. Danas, posle poraza od 5:2 na Enfildu, potreban im je identičan broj golova kako bi obezbedili sebi učešće u finalu posle 34 godine.

„Najvažnije je da budemo kao jedan, da tim funkcioniše kao porodica. Ostalo je još 90 minuta velike borbe. Verujem da možemo u Kijev“, poručio je Rađa Najgolan koji se nada prolazu u finale.

Zanimljivo je to da Liverpul još nije poražen u Ligi šampiona ove sezone, a i protiv najboljih ekipa, kao što je recimo Mančerster Siti, tim Jirgena Klopa je bio izuzetno efikasan. Mohamed Salah predvodi napadački trio, ali su i Roberto Firmino i Sadio Mane pokazali da se zaista radi o timskom naporu u napadu i da Liverpul nije samo šou jednog čoveka.

Posle pobede od 3:0 nad ekipom Sitija, Liverpul nije došao na revanš u Mančester da se zatvori u potpunosti, a tako nešto očekujemo na Olimpiku.

„Znamo da nije gotovo, Roma je u finišu prvog meča sa dva gola pokazala da ne smemo da se opustimo. Dolazimo u Rim da odigramo još jednu dobru utakmicu i potvrdimo finale“, rekao je Mohamed Salah.

Kolarov, kao i čitava prva postava Rome je spremna, tako da će domaći izvesti najjači mogući sastav. Sa druge strane, Okslejd-Čemberlen se povredio u prošlom meču te neće biti dostupan Klopu do kraja sezone, kao ni na raspolaganju reprezentaciji Engleske za Mundijal.

Utakmica počinje u standardnom terminu za Ligu šampiona. Znamo da se Roma neće predavati i da će napasti jako od prvog minuta. Mislimo da će dati barem gol ili dva, ali da će veoma teško sprečiti Liverpul da učini isto.

Naša predikcija je 2:2 i plasman Liverpula u finale.