Neverovatan penal koji je dosuđen u Subotici izazvao je čuđenje cele Srbije! (VIDEO)

Fudbaleri Spartaka su pobedili Radnički iz Niša sa 2:0 u pretposlednjem kolu Superlige Srbije, a meč u Subotici je obeležio neverovatan sudijski previd glavnog arbitra Srđana Obradovića.

Utakmicu na severu Srbije je prvo trebalo da sudi najbolji srpski sudija Milorad Mažić, ali je zbog obaveza prema UEFA i finalu Lige šampiona u kojem će deliti pravdu odlučeno da fudbalere na centar izvede Srđan Obradović.

Obradović je dva puta pokazao na belu tačku, a siguran realizator je bio fudbaler Spartaka Nemanja Nikolić.

Prvi put je pokazao na jedanaesterac u 66. minutu posle duela fudbalera Spartaka Čečarića i Stankovića iz Radničkog, dok je u 79. minutu ponovo u centru pažnje bio sudija Obradović.

Šimura je krenuo po desnoj strani ka golu Nišlija, pokušao je da uputi pas ka saigraču u šesnaestercu, a loptu je zakačio fudbaler Radničkog Andrija Mijailović – nogom.

Razloga za penal nije bilo, igrači Radničkog nisu mogli da veruju šta se dogodilo, a sa tribina su se začuli povici „lopovi, lopovi“.

Pre dva jedanaesterca Obradović je isključio iz igre napadača Radničkog Milana Pavkova u 49. minutu, zbog upućenih psovki.

Spartak je treći na tabeli pred poslednje kolo sa 37 bodova, dok Radnički ima 34, što znači da su Subotičani praktično obezbedili plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Radnički može u Evropu ako pobedi u poslednjem kolu Napredak, a Spartak izgubi od Partizana. U tom slučaju bi imali jednak broj bodova, a presudio bi broj bodova iz prvog dela sezone, a tu je u prednosti tim sa juga.