Ukoliko su knjige vaše veliko interesovanje, a pritom ste prilično digitalno obrazovani i osposobljeni, onda vam uopšte nije svejedno kada vas pitaju koji je vaš omiljeni portal o knjigama. Digitalna revolucija je u protekloj dekadi dovela do toga da sve veći deo života provodimo online i na društvenim mrežama.
Foto: Shutterstock
Danas, gotovo je nezamislivo da neka osoba koja ima računar ili pametni telefon nema otvoren profil na nekoj od društvenih mreža kao što su Facebook, Instagram ili Twitter. Zato osobe koje “nisu na mreži” često gledamo sa čuđenjem pa čak i podozrenjem. Digitalne tehnologije napreduju tom brzinom da u današnje vreme komunikacija između ljudi, pogotovo mlađe populacije, više se ne odvija posredstvom telefonskih poziva i tekstualnih poruka, već putem stikera, emodžija i gifova preko opštepopularnih aplikacija kao što su WhatsApp i Viber.
Ljudi, kao i sama tehnologija, stalno se razvijaju i napreduju, i zato žele da koriste ono što je najnovije i budu u toku sa savremenim dešavanjima. Tako je i u književnoj industriji. Još od pojavljivanja prvog čitača digitalnih knjiga Kindle, koji je razvila jedna od najvećih svetskih kompanija Amazon, polako ali sigurno dolazi do sve većeg prelaska na korišćenje i čitanje digitalnih knjiga u odnosu na tradicionalne štampane knjige. Digitalne, odnosno e knjige, i njihove brojne prednosti, dovele su do toga da čak i na našim prostorima ljudi se sve više odlučuju za ovu formu čitanja. Zato i ne treba da čudi da je u ovom delu Evrope u poslednjih pet godina prodaja tih knjiga drastično skočila i da sada zauzima mnogo respektabilniji položaj u odnosu na njihove tradicionalne konkurente.
Foto: knjigenadlanu.com
Kao što smo već ranije pomenuli u ovom tekstu, digitalne knjige doživljavaju sve veću popularnost, prevashodno među mlađom publikom. Međutim, iako možda deluje paradoksalno, sve više starijih čitalaca se opredeljuje za ovu formu čitanja. Naime, njima se pre svega nudi mogućnost da na svojim uređajima za čitanje čuvaju i po nekoliko hiljada naslova. Morate priznati da je to mnogo efikasnije i lakše od tegljenja velikog broja štampanih izdanja. Takođe, nove tehnologije su omogućile da ekrani na tim čitačima budu maksimalno prilagođeni korisniku odnosno čitaocu pa je čitanje na njima mnogo lakše i ugodnije nego na klasičnom papiru. Na kraju, ne treba ni zaboraviti na lakoću kupovine digitalne knjige koja se može obaviti u samo nekoliko minuta, a samo delo se odmah preuzima i spremno je za čitanje.
Međutim, kako biste na pravi način iskoristili sve prednosti i pogodnosti digitalnih tehnologija bitno je znati za pravi portal o knjigama. U današnje vreme kada smo bukvalno pretrpani informacijama i podacima sa svih strana, veoma je lako izgubiti se. I ne samo to, od tolike količine dolazi i do zamora i lakog odustajanja. Zato je veoma bitno da na jednom mestu imate sve prave informacije, a da je opet i sama ta platforma maksimalno podređena i usmerena na korisnika, odnosno da je boravak na istoj ugodan i pre svega jednostavan za sve.
Foto: knjigenadlanu.com
Kako nimalo nije svejedno gde trošite svoje vreme, sasvim je logično da želite online platformu na kojoj ćete bez većih muka doći do pravih informacija, kao i lako i bezbedno kupiti i poručivati knjige. Zato je knjižara online www.knjigenadlanu.com pravi izbor za vas. Dizajn same platforme urađen je po najnovijim standardima informacione industrije i u potpunosti je fokusiran na korisnika i njegov ugođaj. Tu možete pronaći najnovije vesti iz sveta knjiga, preporuke za čitanje, kao i najbolje pounde i popuste. Takođe, kroz samo nekoliko klikova možete poručiti i digitalne i štampane knjige, a one će vam biti u najkraćem roku sigurno i bezbedno isporučene što je zagarantovano ISO standardom o sigurnoj kupovini. Vaše je samo da uživate i čitate!
Autor: Nikola Radenković