Od kada su guste obrve doživele svoj veliki modni povratak, mikroblejding tretmani postali su megapopularni među ženama.
Foto: Shutterstock
Reč je o tehnici iscrtavanja obrva kojom se postiže naizgled prirodno gušći i definisaniji izgled obrva. Efekat traje nekoliko meseci, što je velika prednost za žene koje svakodnevno olovkom iscrtavaju obrve, no pre nego se odučite na mikroblejding, morate da znate i da ovaj tretman nije sasvim bezopasan.
Foto: Shutterstock
Ovih dana internetom kruži stravično iskustvo jedne žene iz Detroita koja je zbog mikroblejdinga završila u bolnici. Njenu priču prenijela je televizija WDIV, a žena je poželela da ostate anonimna.
Naime, nekoliko dana nakon što je bila na tretmanu iscrtavanja obrva, koža na tom području naglo joj je natekla i postala bolna. Odmah je zatražila hitnu medicinsku pomoć, no čak ni antibiotik nije delovao i stanje je postajalo sve gore i gore.
Foto: Shutterstock
"Bila sam užasnuta. Lice mi je neprestano oticalo i oči su mi se zatvarale. Nisam znala šta će biti sa mnom", ispričala je za spomenutu televiziju.
Nakon tri provedena dana u bolnici antibiotici i steroidi ipak su joj uspeli pomoći i verovatno neće imati trajne posledice, no povećan joj je rizik od problema sa sinusima.
"Sada žalim što sam to napravila. Žao mi je što sam stavila izgled ispred zdravlja", priznala je.
Njen dermatolog naveo je nekoliko mogućih razloga zbog kojih je došlo do ovakve reakcije.
Foto: Shutterstock
"Postoji mogućnost da je bila alergična na tintu ili na neki od preparata kojima se obrve pripremaju za tretman. A moguće je i da se nije umila dva dana nakon tretmana pa je došlo do infekcije", objasnio je dermatolog i upozorio sve koji razmišljaju o mikroblejdingu obrva da se prvo dobro informišu o tretmanu i, ako misle da je potrebno, čak posavetuju s lekarom.