Kako do nežne i svilenkaste kože?

Kako do nežne i svilenkaste kože?

Kako da izgledate mlađe i imate savršeno nežnu kožu? Sama koža da bi bila nežna, mora da bude zdrava, a da bi vaša koža bila zdrava, vi morate biti zdravi.

Foto: Pexels

Zato nežna i zategnuta koža i jeste privlačna i lepa za ljudsko oko - jer je odraz zdravlja. Kao što je mišićavost odraz snage i muškosti, odnosno pravilnog metabolizma hormona.

Na kožu utiču spoljni faktori kao što su sunce, vetar, temperatura i vlažnost vazduha, ali i preparati za negu kože. Sa druge strane, imamo unutrašnje faktore, a to su vaša ishrana i opšte zdravlje organizma.

Starost, kao faktor, je stalno prisutan i ne treba se stideti toga. Svi starimo i svima nam se prave bore na koži, to je normalno. Na licu se izmene kože najlakše primećuju, zato je ono svima prioritet u očuvanju kože, a stil života je osnov antiage nege lica. U nastavku saznajte koji su to saveti za savršeno nežnu kožu, a samim tim i lice.

Poboljšajte kvalitet ishrane ako želite zdraviju kožu

Svi znamo da je brza hrana štetna, ali ako vam to nije dovoljno da prestanete da je konzumirate ili bar smanjite njen unos, možda vam ova informacija pomogne. Prerađena hrana, alkohol i rafinisani ugljeni hidrati uništavaju vašu crevnu mikrofloru i izazivaju florni disbalans što može dovesti do upale, a to se sve može odraziti i na vašu kožu.

Umesto toga, dodajte u ishranu namirnice bogate vitaminima i antioksidansima. I generalno, bolje je da konzumirate manje količine kvalitetne hrane, nego velike količine nekvalitetne hrane. Bar jednom dnevno konzumirajte namirnice koje su superhrana sa visokom koncentracijom nutrijenata i obogatite vašu ishranu zdravim namirnicama.

Foto: Pexels

Namirnice bogate antioksidansima su tamnozeleno povrće, narandžasto i žuto voće i povrće, riblje masti itd. Takođe su i naučna istraživanja pokazala da dodavanjem probiotika u ishranu možete prevenirati pojavu ekcema, akni, kao i oštećenja kože uzrokovana UV zračenjem.

Obezbedite vašem telu dovoljno sna

Stres deluje vrlo negativno na zdravlje organizma, pa i na izgled kože. Ukoliko ne spavamo dovoljno, telo se ne oporavlja u dovoljnoj meri od stresa koji smo doživeli preko dana i koža pati zbog toga. Nedovoljno spavanja u toku dana uzrokuje prerano starenje kože.

Uvek se možemo služiti trikovima i preparatima za negu i zategnutost kože, ali san je nezamenljiv kada je u pitanju odmor organizma od stresa. Koliko sati sna je dovoljno? Sve preporuke upućuju na to da je 7-8 sati sasvim dovoljno da telo obnovi energiju za sutrašnji dan.

Ostanite hidrirani i pijte dosta vode

Iako nije u potpunosti razjašnjeno kako pijenje vode pogodno utiče na našu kožu, postoje istraživanja koja pokazuju da jednostavno utiče. Konstantnim unošenjem dovoljnih količina vode u naš organizam poboljšava se elastičnost kože, a sprečava se da koža bude suva i gruba, što sve zajedno doprinosi glatkoći.

Koliko vode bi trebalo dnevno da pijemo? Za to ne postoji jedan određeni odgovor, jer dnevne potrebe zavise od naše telesne mase, temperature tela, temperature vazduha, fizičke aktivnosti, vlažnosti hrane koju konzumiramo itd. Bez obzira na navedene parametre količina vode koju unosimo svakog dana ne bi trebalo da bude manja od 2 litra.

Bez cigareta i alkohola, koža će vam biti znatno svežija. Barem probajte da smanjite njihov unos na najmanju moguću meru.

Foto: Pexels

Vežbajte i izbacujte znoj kroz kožu

Opšte je poznato da kroz znoj izbacujemo štetne materije zajedno sa vodom. Međutim, koliko nas je svesno činjenice da deo tih materija ostaje u nama, ako se ne znojimo, odnosno telo mora da ulaže dodatni napor da ih se reši.

Za vežbanje su potrebni volja i disciaplina, ali ne morate trenirati kao vrhunski sportisti. Dovoljno je 3 puta nedeljno da odradite trening na kome ćete se oznojiti, a izbor je na vama koje će vežbe to podrazumevati.

Zaštite se od lošeg sunčevog zračenja

Nebitno da li ste napolju ili unutra, UV zraci prolaze kroz staklo i oblake, a zimi se čak mogu odbiti od zemlje prekrivene snegom i time vas po drugi put pogoditi. Bolje je sprečiti nego lečiti, zato uvek koristite određenu zaštitu protiv sunca, naročito u letnjem periodu.

UV zračenje pravi oštećenja na koži tokom celog našeg života. Taj kumulativni efekat na kraju rezultira uništavanjem kolagena i vlakna elastina koji čine kožu čvrstom i nežnom. Ako na pravi način ne štitimo kožu izloženu suncu, doći će upravo do ovih posledica, koje će odavati izgled preranog starenja.

Zatvoreno za komentare.