Anica Dobra – Bila i ostala jedna od najlepših glumica bivše Jugoslavije

Anica Dobra – Bila i ostala jedna od najlepših glumica bivše Jugoslavije

Anica Dobra jedna je od najlepših glumica na prostoru bivše Jugoslavije. Glumom je počela da se bavi sredinom osamdesetih, a i pre svoje bogate karijere moglo se pretpostaviti da će postati zvezda.





 


 

 



 

 


View this post on Instagram


 



 

 

 



 

 



 

 

 




 

 


A post shared by Srpski glumci (@serijesrbijeisrpskiglumci)






Anica je tokom svoje karijere često glumila u nemačkim filmovima, a evo kako je izgledala u periodu svoje mladosti. 





 


 

 



 

 


View this post on Instagram


 



 

 

 



 

 



 

 

 




 

 


A post shared by Radioaktivni Komarac (@radioaktivni_komarac)






Anica je rođena 3. juna 1963. u Beogradu, a neke od uloga po kojima je pamtimo bile su: Luna u "Crnom Bombarderu", Sandra u filmu "Nataša", Jelena u "Klopci", Anica u filmu "Ljubav i drugi zločini".


Glumila je i u seriji "Otvorena vrata", kao i u onima novijeg datuma kao što su "Ubice mog oca" i "Koreni". 





 


 

 



 

 


View this post on Instagram


 



 

 

 



 

 



 

 

 




 

 


A post shared by Voislav Ilić (@dzentlmensatvitera)





Neke od značajnijih nagrada koje je dobila bile su nagrada za najbolju mladu glumicu na Bavarskom filmskom festivalu 1990. i nagrada za najbolju glumicu na francuskom festivalu u Monpeljeu 2010. 

Затворено за коментаре.