Na muzičkom spektaklu „Gramy Awards“, 63. po redu, koji se tradicionalno održava u Kongresnom centru u Los Anđelesu, koji je održan bez publike, prve nagrade su osvojili Bijonse, Bili Ajliš i Kanje Vest. Dobitnike nagrada na ovom muzičkom spektaklu bira 11.000 članova Akademije.
View this post on Instagram
Ceremoniju dodele nagrada je vodio humorista Trevor Noa, iz "The Daily Show",a muzičkom događaju su prisustvovali umetnici i muzičari koji su nastupali na pet obvojenih bina, kao i mali broj zvanica.
Deo programa je snimljen ranije, a deo je emitovan uživo sa odvojenih bina.
View this post on Instagram
Na 63. godišnjoj ceremoniji dodele "Gremija", Bijonse je imala devet nominacija, najviše od svih umetnika u 2021. godini, ušla je u istoriju takmičenja sa svojom 28. pobedom "Black Parade".
To je himna o građanskim pravima Crna parada (Black Parade), koja je objavljena u jeku protesta (Black Lives Matter) prošle godine, pošto je policajac ubio Afroamerikanca Džordža Flojda, što je izazvalo masovne proteste u mnogim gradovima SAD i sveta.
Kanje Vest je dobio nagradu za svoj gospel album „Jesus is King," a Bijonse za video „Brown Skin Girl", u kome se pojavljuje sa svojom devetogodišnjom ćerkom.
Bili Ajliš, osvojila je nagradu za svoju temu iz najnovijeg filma iz sage o Džejmsu Bondu „No Time to Die."Takođe je nominovana i za svoju baladu „Everything I Wanted".
View this post on Instagram
Bijons je na listi muzičara za trosatni spektakl, na kome nastupaju Tejlor Svift, korejski pop bend "Hari Stajls", latino zvezda Bed Beni i crna kantri pevačica Miki Gejton.
Glavni dobitnici "Gremi" nagrade za 2021. godinu su:
Album godine: Tejlor Svift (Folklore),
Pesma godine: Bili Ajliš - Sve što sam želela (Everything I Wanted),
Pesma godine: H.E.R. (H.E.R.) - Ne mogu da dišem (I Can't Breathe),
Najbolji novi izvođač: Megan Stelon (Megan Thee Stallion)