Zvezdi pripala prva bitka – tok prvog meča!

Crvena zvezda – Partizan 1:0. U prvom meču finalne serije Superlige crveno-beli su u uzbudljivom meču pobedili 98:94 (30:22, 18:18, 25:28, 25:26).

Od starta igrači Zvezde su pokazali da je su fino namestili ruke za šut za tri poena. Davidovac i Beron su pogodili četiri šuta izvan linije za tri. Rezultat je bila i prednost od 12:5 posle samo tri minuta igre. I dok su crno-beli pokušavali da se vrate, tim Milana Tomića je nastavio u istom ritmu. Čović i Dobrić (još jedna trojka) odveli su domaćina prve utaknice finala na prvu dvocifrenu prednost – 23:13. I tek u tom monentu, a igrao se sedmi minut prve četvrtine Partizan se prenuo. Minijatura Renfroa zaokružila je seriju crno-belih 7:0 i tim iz Humske je ponovo bio u igri – 23:20. Ipak, Dobrić, Simanić (sedma trojka Zvezde u prvih deset minuta), kao i poeni Čovića odveli su Zvezdu na sasvim komfornih plus osam (30:22).

Partizan je činio dosta toga da smanji prednost večitog rivala. Trojka Jaramaza dovela je crno-bele na 33:30, ali drugu četvrtinu obeležio je Boriša Simanić. Krilni centar Zvezde je bio čovek koji je imao sprenan odgovor u svakom momentu. Na krilima njegove dobre igre, uz pomoć Dobrića i Davidovca Zvezda je stigla i do, u prvom poluvremenu rekordnih 11 poena razlike – 47:36.

Treća četvrtina donela je veliku ofanzivnu domaciju Majkla Odža. Centar Zvezde je pogađao iz reketa i sa linije slobodnih bacanja. Ali, donela je i novi povratak Partizana. Trojkama Renfroa i Pejdža (dve uzastopne) i poenima Veličkovića crno-beli su prišli na samo tri poena zaostatka (57:54). Treća četvrtina donela je i još jedan odgovor igrača Zvezde, ovaj put preko Filipa Čovića. Crveno-beli su na ulasku u poslednjih deset minuta igre ponovo bili na ivici dvocifrene prednosti.

Partizan je stigao do minus tri (73:70) kada je ostao bez trenera Trinkijerija (tehnička i isključujuća zbog protesta), ali i Radeta Zagorca (peta lična greška). Sve to kao da je dalo dotana krila igračima Partizana, a posebno Aleksu Renfrou. Američki plejmejker je pogađao šuteve za tri, ruka mu je bila mirna sa linije slobodnih bacanja. I crno-beli su prvi put na meču poveli na 3:30 pre kraja četvrte četvrtine – 84:83.

Ali Zvezda je bila tim koji je zadao odlučujući udarac u samom finišu. I to upravo na način na koji su i stekli prednost tokom prve četvrtine – šutem za tri poena. Precizni šutevi Davidovca i Dobrića na 60 sekindi pre kraja četvrte četvrtine kreirali su prednost Zvezde 94:88. Partizan je uradio sve što je mogao do kraja kako bi napravio još jedan preokret. Pejdž je na devet sekundi pre kraja postigao i trojku (96:94), ali je Davidovac uzvratio sa dva uspešno izvedena slobodna bacanja.