Ako volite Noć veštica i strašne priče o duhovima, ove destinacije koje slede će vas definitivno preplašiti. I da, one naravno imaju veze sa duhovima i ukletim stvarima.
Foto: Shutterstock
U ovom udaljenom selu živi manje od 800 stanovnika i jedna sablasna vampirska priča. Tokom 1725. godine u njemu je preminuo stanovnik Petar Blagojević (po nekim pričama i kao Plogojovic), a u narednih osam dana dogodilo se devet smrtnih slučajeva. Deset osoba koje su umrle rekle su na smrtnoj postelji da ih je ugušio Petrov leš.
Sveštenici i zvaničnici dolazili su u Kisiljevo da bi ga istražili, a otprilike 40 dana nakon što je Blagojević umro, ekshumirali su njegov grob. Čudno je da su mu brada i nokti i dalje rasli, a pojavili su se i znaci nove kože.
Kada mu je kolac probio telo, javljeno je da mu je iz ušiju i usta iscurila sveža krv, začuo se jeziv vrisak, a koža mu je postala crna. U tom trenutku su ubistva prestala. Neki nazivaju Blagojevića prvim vampirom, što može biti više zastrašujuće od bilo koje druge istinite priče o duhovima.
Prelepi, prostrani Zabranjeni grad u Pekingu – koji se sastoji od 980 zgrada na 73 hektara – jedna je od najpoznatijih kineskih znamenitosti. Mnogo istinitih priča o duhovima takođe je došlo iz njegovih zidova. Od 15. do početka 20. veka, tamo je živeo kineski car, ali sada ga proganjaju duhovi konkubina.
1421. car Jongle naredio je ubistvo gotovo 3000 dama koje su bile povezane sa njegovim haremom, a sve su živele u Zabranjenom gradu, jer je mislio da je voljena konkubina otrovana.
Danas se u Zabranjenom gradu može videti dama sa crnom kosom kako trči od sablasnog vojnika, povremeno se čuju vrisci, plač i borba mačevima. UNESCO je Zabranjeni grad 1987. proglasio svetskom kulturnom baštinom, a sam grad otvoren je za javnost, iako se zatvara pre sumraka.
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
Ovaj zamak je prvi put izgrađen u 14. veku, a tamo je odrastala i kraljica majka – pokojna majka kraljice Elizabete II. Veruje se da je naseljen gomilom duhova, uključujući Sivu damu ili Gospođu od Glamisa, inače poznatu kao Lejdi Dženet Daglas.
Ona je optužena da je ubila svog supruga trovanjem i da je koristila veštice za svrgavanje kralja Džejmsa V iz Škotske. Nakon toga spaljena je na lomači, u Edinburgu, 1537. godine.
Priča se da njen duh i dalje lebdi u kuli sa satom, ostavljajući trag pepela. Žena bez jezika viđena je kako luta parkom oko dvorca, a duh dečaka sluge iz 18. veka, koji je bio strašno maltretiran, navodno obitava oko vrata kraljičine spavaće sobe.
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
Smešten na jugozapadnoj obali Italije i naseljen u 8. veku pre nove ere, Kume je bila prva grčka kolonija na italijanskom kopnu. U Eneidi je Enej otišao da vidi proročicu pre nego što je ušao u podzemni svet – prolaz u pakao nalazi se u blizini.
Sijumej je bilo mesto velikog krvoprolića. U 1. veku se tamo odigralo nekoliko brutalnih bitaka u gotskim ratovima, a tokom Drugog svetskog rata, nemački vojnici su deo koristili kao smeštaj i bunker za oružje.
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
Smešten u Stenovitim planinama, hotel Stenli bi izgledao kao romantično odmorište sa prekrasnim pogledom da nema reputaciju istinitih priča o duhovima koje su inspirisale nastanak kultnog ostvarenja The Shining.
Naime, 1911. jedna spremačica je zapalila sveću u sobi koja je propuštala gas, uzrokujući eksploziju koja je uništila desetinu hotela. Žena je preživela, ali gosti tvrde da je zapravo njen duh namestio njihove krevete i prekrio ih čaršafima dok su spavali.
Drugi pak čuju klavirsku muziku, iako nigde nema pijaniste, ili dečje korake po podu prostorije koja je nekada služila kao vrtić…
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram