Priča dadilje iz omiljenog porodičnog filma nije tako idilična

Priča dadilje iz omiljenog porodičnog filma nije tako idilična

Daleko od toga da je bila savršena u svakom smislu. Džuli Endrus je jednom prilikom na svoj automobil zalepila stiker na kome je pisalo: Meri Popins je narkomanka.

Foto: Imdb.com

To je bila šaljivi, neuspeli pokušaj da se oslobodi reputacije slatke gospođe, u kojoj je bila zaglavljena zbog uloge. Ali, da je ispričala istinu koja stoji iza klasika, možda bi u tome uspela.

Glumica je šokirala decu sa filma, jer je na setu psovala i pušila, dok je njen kolega Dik Van Dajk bio alkoholičar koji se borio sa samoubilačkim razmišljanjima, čak i tokom plesa na snimanju.

Foto: Instagram

U međuvremenu, spisateljica originalnog romana o Meri Popins bila je u ratu sa producentom filma Voltom Diznijem, opsednutim okultizmom, ukorenjenim u rasističke tvrdnje i optuženim da je uništio život svom usvojenom sinu.

Metju Garber, koji je igrao mladog Majkla Benksa, tragično je preminuo u dvadeset prvoj godini, pošto se u Indiji zarazio hepatitisom.

Uprkos svemu tome, ostvarenje iz 1964. godine ostalo je omiljeni porodični film.

Keren Dotris (63) koja je igrala mladu Džejn Benks nije time iznenađena. Ona je navela da bez obzira na to šta se događalo iza scene, svi su znali da stvaraju nešto čudesno.

"Počeli smo da se osećamo kao jedna velika porodica, što smo i bili dok smo zajedno pravili nešto zabavno i magično", rekla je ona.

Ali, još se seća svog šoka kada je sa osam godina videla Endrusovu, tada dvadesetosmogodišnjakinju, iza maske – sa cigaretom, razmenjujući uličarski jezik sa ekipom.

"Bilo je psovanja. Džuli Endrus je pušila na setu. Bia je to realistična slika 1960-ih, mogu vam reći. U početku su bili ljubazni sa maloletnicima, ali to je bilo kratkog daha", dodala je ona.

Foto: Instagram

Van Dajk je priznavao da ima problem sa alkoholom i pojavljivao bi se na snimanju mamuran. Tada je imao trideset sedam godina (sada ima devedeset dve) i priznao je da ga mamurluk onemogućava u plesu, kao i da pati od depresije.

"Bio sam u velikoj nevolji. Razmišljao sam o samoubistvu i mislio da više ne mogu da izdržim", rekao je on.

Ipak, depresiju i alkohol ne krivi za svoje najgore izvođenje prostog londonskog momka, čiji je naglasak još uvek na vrhu liste najgorih akcenata na filmu. Za to krivi upravo Endrusovu.

"Radio sam na filmu sa skoro sve samim Britancima i niko mi nije rekao da poradim na akcentu. Čak ni Džuli", istakao je on.

Spisateljica romana o Meri Popins P. L. Trejvers nije odobravala ništa vezano za film po njenom delu. Dvadeset godina se opirala prodaji prava za film Voltu Dizniju, da bi na kraju odustala.

Lik Meri Popins iz romana je hladan, zastrašujuć i sve prisutne posmatra sa visine. A ovde je dadilja bila slatka, nasmejana i plesala je sa animiranim pingvinima. To je videla kao uvredu. Umrla je 1996. godine.

Knjiga je bila privlačna Dizniju upravo zbog problematičnog detinjstva.

"Trejversovin otac je bio užasan prema njoj i Volt Dizni je imao loš odnos sa svojim ocem", rekla je Dotris. Oboje su u ovoj priči videli transformaciju agresivnog oca u brižnog i pažljivog.

Zatvoreno za komentare.