Ovi muzičari su napustili grupe da bi bili solo umetnici

Ovi muzičari su napustili grupe da bi bili solo umetnici

Život je nepredvidiv, a posebno život uspešnih muzičara. Čas su u grupi, čas su solisti, pa zato pogledajte neke od najpoznatijih napuštanja grupe i započinjanja solo karijere. Ovo su muzičari koji su napustili grupe da bi bili solo umetnici.

Foto: Shutterstock

Lu Rid – The Velvet Underground

Pošto je diskografska kuća zahtevala da poslednji album The Velvet Undergrounda-a bude komercijalan, bilo je jasno da će Lu Rid, koji je uvek težio eksperimentalnom zvuku, odlučiti da krene svojim putem. Neke od pesama koje je napisao u solo periodu postale su legendarne – Walk on the Wild Side, Satellite of Love, Perfect Day.

Morisi – The Smiths

Važili su za kultni bend, čiji muzički stil i danas mnogi kopiraju. Međutim, to nije zaustavilo frontmena da napusti grupu i započne solo karijeru. Morisi je uspeo da zadrži prepoznatljiv zvuk, interesantne tekstove, a pre svega svoj vokal, kako bi postao muzička institucija za sebe.

Sting – The Police

Kada je grupa The Police objavila svoj peti (i ujedno poslednji) album, bili su na vrhuncu uspeha. Jedini problem? Članovi grupe se međusobno nisu podnosili. Zato je Sting pametno napustio bend, kako bi nas obradovao hitovima kao što su Desert Rose, Englishman in New York i If I Ever Lose My Faith in You.

Majkl Džekson – The Jackson 5/The Jacksons

Majkl je prešao dug put. Počeo je kao simpatični dečak koji je pevao sa svojom braćom, a završio kao kralj pop muzike. Uz mnoge kontroverze koje su ga pratile, on i dan danas ima obožavaoce širom sveta.

Džastin Timberlejk – NSYNC

Kao jedan od najvoljenijih boy band-ova, NSYNC je neminovno bio osuđen na propast. To nije sprečilo Džastina da nastavi uspešnu karijeru, naprotiv – zaređao je pozamašan broj hitova i ostvario saradnje sa drugim poznatim muzičarima.

Hari Stajls – One Direction

Slično gorepomenutom NSYNC-u i Džastinu, ovo je bila još jedna grupa kojoj je sledio razlaz. Prvi je otišao Zejn, ali je Hari uspeo da ostvari znatno zapaženiju solističku karijeru.

Eni Lenoks – Eurythmics

Postojao je sasvim validan razlog zbog kog je Eni napustila Eurythmics. Jednostavno rečeno, više nisu bili toliko popularni i traženi. Njen muzički pravac dosta je ličio na isti onaj koji je vladao u grupi, o čemu svedoči numera Walking on Broken Glass.

Lorin Hil – Fugees

Ko može zaboraviti kada je Lorin u okviru Fugees-a zapevala Killing Me Softly? Upravo je zbog toga iznenadila mnoge kada je krenula svojim putem. To se ispostavilo kao dobar potez, jer je njen solo album The Miseducation of Lauryn Hill postao kultni.

Gven Stefani – No Doubt

Bilo je pitanje trenutka kada će Gven napustiti bend, obzirom da je bila apsolutno glavna zvezda u njemu. Ipak, trebalo joj je malo vremena pre nego što je postala super-zvezda među pevačicama, a i modna ikona.

Bijonse – Destiny's Child

Vredi napustiti grupu kada vam je tata menadžer, i kada ste u ljubavnoj vezi sa nekim kao što je Džej Zi. Da, Destiny’s Child jesu bile više nego uspešne, ali Bijonse je morala da se izdvoji kako bi postala jedna od najuticajnijih pevačica današnjice.

Piter Gebrijel – Genesis

Mandat pevača u čuvenom britanskom bendu prvi je imao Gebrijel od samog osnivanja grupe 1967. pa do 1975, kada je odlučio iz ličnih razloga, ali i umetničkih, da napusti grupu, pa ga je na mestu vokaliste zamenio Fil Kolins koji je za Genesis prvenstveno svirao bubnjeve.

Ispostavilo se da je Piter pored sjajnog rada u bendu, imao uspeha i kao solista.

I ovi muzičari se mogu napomenuti da su imali sjajne karijere kao solisti nakon što su napustili grupe: Stivi Niks (Fleetwood Mac), Erik Klepton (Cream), Ozi Ozborn (Black Sabbath), Džordž Majkl (Wham!) i drugi.

Zatvoreno za komentare.