10 namirnica koje ne treba čuvati u frižideru

10 namirnica koje ne treba čuvati u frižideru

Mnogi misle da sve namirnice treba stavljati u frižider kako bi duže trajale, ali nije baš tako. Veliki broj namirnica koje kupujemo možemo bez ikakve brige odložiti na kuhinjske police, a one će u tom slučaju čak zadržati i bolji ukus.

Bosiljak

Nasuprot onome što mnogi misle, bosiljak se ne čuva na hladnoj temperaturi, jer u tom slučaju gubi aromu, pa čak i upija druge mirise iz frižidera. Najbolje je čuvati ga u zatvorenoj posudi na suvom mestu.

Lubenica

Staviti celu lubenicu u frižider dovoljno je težak poduhvat da navede na zaključak da je bolje čuvati je na sobnoj temperaturi. Tako, tvrde stručnjaci, nivo antioksidanata ostaje viši. To ne važi, naravno, za kriške lubenice, koja se moraju čuvati na niskoj temperaturi.

Krompir

Sve vrste krompira najbolje je čuvati na suvom, tamnom mestu. Ovo pravilo ne važi za već kuvani krompir.

Beli luk

Treba ga čuvati na sobnoj temperaturi i na mestu gde nema vlage. Isto važi i za crni luk.

Jaja

U pogledu trajanja, potpuno je svejedno da li se jaja čuvaju u frižideru ili van njega. To se ne može reći za ukus koji se menja u zavisnosti od visine temperature.

Kafa

Aroma kafe najjača je neposredno posle mlevenja, a zatim ona postepeno slabi. Ukoliko se čuva na hladnom ili u otvorenoj posudi, kafa tada još brze gubi svoj ukus.

Paradajz

U frižideru mu se menja ukus, boja i tvrdoća, za puniji ukus bolje je držati ga u nekoj kutiji na suvom, u kuhinji.

Čokolada

Njen ukus je nekoliko puta jači ukoliko se čuva na sobnoj temperaturi.

Hleb

U frižideru hleb postaje vlažna i kompaktna masa, zato je bolje čuvati ga u običnoj korpici.

Bundeva

Najbolje je čuvati je na suvom, tamnom i dobro provetrenom mestu. Savršeno mesto bi bilo mračna ostava ili podrum. Na sobnoj temperaturi treba držati i avokado, banane, jabuke i narandže.

Zatvoreno za komentare.