7 stvari koje svakodnevno radimo iako su štetne po naše zdravlje

7 stvari koje svakodnevno radimo iako su štetne po naše zdravlje

Iznenađujuće je da svakodnevno koristimo ove stvari. Stalno se piše o raznim proizvodima koji imaju loše efekte na zdravlje ljudi. Ali, kako se ispostavilo, brza hrana i slatkiši nisu jedini proizvodi koji mogu negativno uticati na naše stanje i izgled.

Foto: Shutterstock

Postoji čitav spisak stvari koje, neočekivano za nas, mogu promeniti naše stanje zdravlja.

Jedemo Pirinač

Foto: Shutterstock

Za ljubitelje pirinča, imamo loše vesti: naučna publikacija Consumer Reports otkrila je da neke sorte belog i smeđeg pirinča imaju malu količinu arsena.

Kao rezultat, istraživači preporučuju ograničavanje potrošnje ovog proizvoda na dve porcije nedeljno. Oni takođe savetuju upotrebu pirinča bez masti.

Nosimo slušalice

Foto: Shutterstock

Ako ne možete ni dan bez vaše omiljene muzike u slušalicama, naučnici Dangerous Decibels imaju loše vesti: naučnici su pokazali da kontinuirana upotreba slušalica u trajanju od 15 minuta može oštetiti vaš sluh.

Da ne povredite uši, utišajte zvuk i ne zaboravite na pravilnu ishranu. U vašem meniju trebalo bi biti hrana bogata antioksidansima. Oni podržavaju sluh i bore se sa njegovim gubitkom.

Radimo čučnjeve

Foto: Shutterstock

Neki fitnes treneri se suprotstavljaju čučnjevima, jer nepravilnom tehnikom mogu biti prilično traumatski, na primer, leđa mogu ozbiljno da stradaju.

Zanimljivo je da je čak i američka vojska obnovila svoj program fizičke obuke, koja sada isključuje čučnjeve. Krivac je rezultat studije, koji pokazuju da je 56% povreda bilo povezano s ovom vežbom.

Zamenite čučnjeve drugim, efikasnijim vežbama ili konsultujte svog trenera.

Koristimo teflonsko posuđe

Foto: Pexels

Do današnjeg dana, posude od teflona su se smatrale prilično popularnim, međutim došlo se do zaključka da kada se zagreje postaje otrovan. Prema tvrdnji New York State Department of Health's Wadsworth Center, teflonske posude su sigurne tek nakon što dosegnu 500 stepeni.

Pijemo obrano mleko

Foto: Shutterstock

Mleko bez masti je mleko bez hranljivih materija i vitamina. Istraživači su zaključili da mleko sa normalnim sadržajem masti neće izazvati gojaznost, bolesti srca i dijabetes.

Unosimo šećere

Foto: Shutterstock

Šećer je bela smrt, ali prirodni zaslađivač od agave takođe nije najbolje rešenje. Agava sadrži visok nivo fruktoze (u nekim slučajevima može biti veći od nivoa fruktoze u sirupu kukuruza).

Potrošnja fruktoze može dovesti do rezistencije na insulin, što povećava rizik od razvoja metaboličkog sindroma i dijabetesa tipa 2. Konzumirajte sirup od agave u umerenim količinama ili ga u potpunosti izbacite iz upotrebe.

Korištenje istog sunđera

Foto: Shutterstock

Ako sve vreme čuvate sunđer u vlažnom ambijentu, to može biti idealno mesto za razmnožavanje bakterija i plesni. Ako ne želite da odustanete od svog sunđera, onda ga nakon pranja ostavite da se osuši na hladnom mestu i uvek ga menjajte jednom mesečno.

Zatvoreno za komentare.