Statusni simbol najbogatijih ljudi sveta više nisu Luj Viton torbe, kabrioleti i jahte. Ovo su stvari na koje bogataši troše najviše novca.
Foto: Shutterstock
Novac nema značaj ako ne postoji status. Nivo na društvenoj lestvici novac ne kupuje. Obrazovanje je ključ moći. Roditelji koji su stekli novac, svoju decu upisuju na prestižne koledže shvatajući da će im to omogućiti dobru poziciju među elitom.
Novi bogataši su 2014. godine uložili većinu svog bogatstva u obrazovanje svoje dece.
Oni se nadaju da će svojoj deci omogućiti uspešnu i dobru budućnost. Taj novac koji su oni stekli, samo obrazovana deca mogu da održe unutar porodice.
Vog je 2015. godine objavio da je zdravlje novi statusni simbol koji pokazuje luksuz. Elita ulaže u svoju dobrobit na različite načine. Na primer: članarina za luksuznu teretanu na Menhetnu iznosi 900 dolara mesečno. Oni paze da hrana koju jedu bude isključivo organska. Svako jutro dan počinju sa zelenim sokom koji iznosi oko 10 dolara po čaši, a svake nedelje odmaraju u hotelima sa velnes sadržajem.
Spremni su da daju i po 10.000 dolara za vikend u spa centru u kojem će dobiti specijalne masaže, uživanje u sauni i dozu vitamina koje su potrebne za normalno funkcionisanje tela.
Roditelji su u stanju da ulože milione u zdravlje svoje dece, smatrajući da je zdravo telo jedino što vredi.
Foto: Shutterstock
Novi bogataši mnogo rade i retko viđaju svoje porodice. Zbog toga planiraju i idu na višemesečna luksuzna putovanja koja im pomaže da se povežu sa decom i partnerom. To je njihov način da pobegnu od posla i ubrzanog načina života.
Insistira se na neobičnim putovanjima na još potpuno neistraženim lokacijama na kojima će doživeti "otkrovenje", a sve u želji da sutra o tome pričaju prijateljima.
Ta putovanja variraju od onih ekstremno luksuznih do onih avanturističkih. Cilj je da putovanje ima i obrazovnu notu. Bogataši teže tome da decu edukuju na tim putovanjima.
Luksuzni hoteli sa fenomenalnim pogledom su obavezni, jer sve to mora da se objavi na Instagramu kako bi se pokazalo šta sve novac može da kupi.
Kada je Kim Kardašijan zatvorena i vezana u hotelskoj sobi u Parizu, a potom i opljačkana, zarekla se da se više neće javno hvalisati svojim bogatstvom na internetu. To je kratko trajalo, pa se nakon par meseci opet vratila u velikom stilu pokazujući svoj nakit i bogatstvo na društvenim mrežama.
Novi bogataši danas blokiraju svoje lokacije na telefonu, ne pokazuju kuće u kojima žive, ne dopuštaju Gugl vozilima da ulaze u njihova naselja.
Ulice u kojima se nalaze bogate vile imaju kapije i čuvare unutar naselja.
Milioni dolara godišnje odlaze na obezbeđenje domova i pojedinaca i to je danas prioritet.
Foto: Shutterstock
Bogataši sebe smatraju posebnim i traže posebnu i personalizovanu uslugu. Kada putuju traže hotele koji će im dati uslugu osmišljenu samo za njih. Poslugu koja samo njih uvek poslužuje i uvek iste sobe u kojima samo oni odsedaju.
Za elitu, najpoželjniji odmor nije onaj koji je najekskluzivniji već onaj koji ne mogu svi da priušte.