Postoje veoma velike šanse da vam nikada nije palo na pamet kako topla i vlažna kupatila utiču na stvari koje se nalaze u njima. To je samo jedan od razloga zbog kojih bi bilo poželjno da pronađete novi dom za vašu šminku, nakit, peškire i još mnogo toga.
Foto: Pixabay
Saznajte šta nikako ne biste smeli da držite u kupatilu.
Sapun
Foto: Pixabay
Ukoliko želite da pojednostavite čišćenje ove prostorije, koristite tečni sapun sa pumpicom kako biste izbegli čišćenje lavaboa, spremnika u koji odlažete sapun, ali i poda, svakih par dana.
Lekovi
Foto: Pixabay
Kupatilo definitivno nije mesto na kome treba da držite lekove, uzimajući u obzir promene temperature koje se u njemu dešavaju svakodnevno, a samim tim i stvaranje vlage. Lekove je najbolje čuvati na sobnoj temperaturi.
Nakit
Foto: Pixabay
Vlažno okruženje u kupatilu ubrzava proces oksidacije nakita i može uticati na promenu boje.
Šminka
Foto: Pixabay
Bez obzira koju vrstu šminke koristite, ona bi trebalo da se čuva na sobnoj temperaturi – dakle, nikako u kupatilu.
Parfem
Foto: Pixabay
Isto važi i za parfeme. Zašto? Zato što vlaga i toplota ubrzavaju proces oksidacije te mogu uzrokovati promene mirisa parfema.
Posteljina
Foto: Pixabay
S obzirom na to da je kupatilo vlažno okruženje, u njemu može doći do razvoja plesni. Upravo zbog toga je poželjno da posteljinu i peškire držite u drugoj prostoriji.
Lak za nokte
Foto: Pixabay
Iako sve te prekrasne boje u bočicama imaju životni vek i do dve godine, ako ih držite u kupatilu, gde svakodnevno dolazi do promene temperature, to onda neće biti slučaj. Umesto toga, držite ih na sobnoj temperaturi.
Žileti
Foto: Pixabay
Žileti koje trenutno koristite možete držati u kupatilu (pretpostavimo da ih držite u tušu). Ipak, oni koje još niste koristili čuvajte na drugom mestu. Zašto? Zato što zbog pare i vlage u kupatilu one mogu postati tupi, a da ih niste ni koristili.