Da li vašem partneru trebate da okrijete vaše lozinke za mobilni telefon ili društvene mreže? Koje su prednosti i mane davanja lozinke telefona partneru?
Foto: Shutterstock
Za mnoge parove ovo je veliko pitanje poverenja i granica koje su postavili u vezi.
I ovde nema izričitog odgovora da li je nešto dobro ili loše.
Prosto, pogledajte i pozitivne i negativne strane, i nakon toga sami odlučite šta vam je činiti.
Ako od partnera tražite njegove šifre, verovatno će to izgledati kao da nemate poverenja u njega ili da želite da kontrolišete sve stvari u vašoj vezi.
Privatnost je veoma važna u svakoj vezi, naročito na početku. Ako insistirate na deljenju lozinki, moglo bi to da vam se vrati na neprijatan način.
Ako sumnjate da partner nešto krije od vas, dobijanje njegove lozinke, neće rešiti probleme. Ukoliko sumnjate da vas on vara ili da ima čudne onlajn navike, ne tražite njegovu šifru, već probajte da otvoreno porazgovarate o tome, i probate tako da rešite problem.
I ne zaboravite, čak i ako vam tokom veze deluje da je deljenje lozinki sjajna ideja, to može da vam se obije o glavu u slučaju raskida. Odjednom morate da se izvinjavate šefu zbog nepristojnih mejlova koje je dobio sa vašeg naloga ili da crvenite zbog “fejk” statusa na Fejsbuku…
Zato, promenite sve lozinke odmah posle raskida.
Foto: Shutterstock
Deljenje lozinki pomaže uspostavljanju i učvršćivanju uzajamnog proverenja i bliskosti. Kaada znate da ste uspostavili jasne međusobne granice, mnogo ćete biti opušteniji.
Takođe, ako više godina živite zajedno, ima mnogo praktičnih razloga da znate šifre vašeg partnera i obrnuto.
Najvažnije je da prilikom odluke o deljenju lozinki, obe strane pristanu bez prisile, i u potpunosti.
Uostalom, gledajte to i ovako: ako je vaša veza solidna i zasnovana na iskrenosti i poverenju, deljenje lozinki ili ne deljenje, neće imati radikalan uticaj, piše Objektiv.