Da bi nam dan bio dobar nije svejedno kako ćemo ga početi. Pasivan početak, prvo izležavanjem u krevetu a onda i razvlačenjem po kući uz kafu i telefon, nije preporučljiv i ne daje energiju i polet za dan koji je pred nama i od koga očekujemo da nam donese nešto lepo, prijatno, uspešno.
Foto: Shutterstock
Psiholozi kažu da je najbolje početi dan - šetnjom. Šetnja ne mora da bude dugačka. Dovoljno je i petnaestak minuta da se organizam probudi, napuni energijom, rečju da se podigne tonus organizma. Tako se u dan kreće sa dobrim raspoloženjem, boljom radnom sposobnošću i većom koncentracijom koje su nam uvek potrebne.
Foto: Pixabay
Organizam se tako oslobađa stresa i sa više samopouzdanja ulazimo u dan nego da smo tih 15 minuta sedeli u kući. Oni koji imaju pse, jutarnje šetnje praktikuju hteli to ili ne, ali mogli bi da se zakunu, kako tu šetnju ne bi menjali ni za šta drugo i nipošto se ne bi vratili na pasivni početak dana koji su nekada praktikovali.
Foto: Pexels
Osim što se razbude, fizički razgibaju telo, urade i po neku vežbu i orni su za dnevne aktivnosti.
Šetnja, a jutarnja naročito, održava i jača fizičko zdravlje, jer kao što je dosta studija pokazalo, za kondiciju i održavanje zdravlja, nisu neophodni naporni treninzi par puta nedeljno, već upravo male ali svakodnevne fizičke aktivnosti.