Da li vam se dešava da ste ujutru, bez obzira na to što ste se naspavali, i dalje mrzovoljni?
Foto: Pexels
Ovo stanje uvek ima uzrok. Uglavnom su u pitanju greške koje pravimo, a da ih nismo ni svesni.
Zato bi trebalo da znate koje su najčešće, kako biste na vreme mogli da obratite pažnju na njih;
Naglo buđenje i odlazak u teretanu - Jutro je vreme kada ste usporeni. Dajte svom telu vremena da se polako razbudi i polako pomerajte mišiće. Ono što radite nakon buđenja odrediće vaše raspoloženje za ostatak dana.
Ne rastežete se - Ukoliko se ujutru ne rastegnete, ceo dan se osećate kruto, što smanjuje vašu produktivnost. Protegnite se, istegnite mišiće na nogama i duboko udahnite nekoliko puta.
Ako i pored toga osećate simptome kao što su bolovi i krckanje u vratu prilikom rotacije glave, vrtoglavica, glavobolja, otežano disanje i migrena, onda je moguće da vam je poremećen atlas, prvi vratni pršljen. U tom slučaju obratite se lekaru.
Foto: Shutterstock
Početak dana uz šolju čaja - Tajna dobrog metabolizma je da ne započnete dan sa šoljom čaja, već sa nečim alkalnim. Najbolje je popiti vodu i sok od limuna. Nakon toga možete da popijete dobar zeleni čaj.
Odmah uzimate telefon - Od kada su se pametni telefoni pojavili, prva stvar koju većina vas ujutru uradi jeste da uzme telefon i proveri e-poštu i poruke. Psiholozi tvrde da vas ovo ponašanje čini manje srećnim i manje produktivnim, a može da prouzrokuje loše raspoloženje tokom celog dana.
Foto: Shutterstock
Više skorijih naučnih studija je povezalo preskakanje doručka sa slabim imunitetom, dijabetesom i gojaznošću, a dokazano je i da dodatno opterećuje telo. Ne morate obilno da doručkujete, ali nešto morate da pojedete.
Ujutru je nivo šećera u krvi nizak. Ukoliko ne pojedete nešto u roku od pola sata nakon buđenja, nivo šećera će još više opasti i postaćete letargični. Još jedna greška je početi dan nečim slatkim. Bolji izbor je početi sa voćem ili hlebom od celih žitarica.