Pored telefona i satova, sada ćemo imati i pametna kupatila!

Pored telefona i satova, sada ćemo imati i pametna kupatila!

Sve je više pametnih stvari u našim životima a posle pametnih satova i telefona na red je došlo i da pažnju dobiju i pametna kupatila.

 Foto:Shutterstock


Ljubitelji tehnoloških novotarija verovatno već imaju ugrađen neki „pametni“ gedžet u svoje kupatilo.

Stručnjaci su se baš potrudili u inovativnostima, a jedna od njih su stakla koja se samo po potrebi magle kako bi sakrila vašu intimu.

Tu su i ogledala koja su zapravo ekrani gde možete pogledati neki film ili slušati vesti, digitalne tuš-kontrole i LED svetla koja pokazuju pravu temperaturu vode za vas.

Jedna od inovacija je pametna vaga koja informacije o vašoj trenutnoj kilaži šalje direktno do baze na internetu, ali sumnjamo da će se ovo mnogima dopasti i da će poželeti da je vide u svom kupatilu.

Foto:Shutterstock

Nemačka kompanija „Kohler” tržištu je ponudila toalete sa sedištem koje se greje, a tu su i četka od nerđajućeg čelika sa UV sanitarizacijom, automatsko puštanje vode, automatsko ispuštanje mirisa, tač skrin, daljinski upravljač, grejač za stopala.

Pošto se lekovi i kozmetički preparati obično drže u kupatilu, stručnjaci su osmislili rashladne komode u kojima će ovi proizvodi uvek biti izloženi odgovarajućoj temperaturi, kao i fioke koje greju peškire. tehStandard u javnim toaletima u Japanu već odavno su toalet-šolje kod kojih se poklopac sam spušta i podiže, a posle upotrebe šolja se sama čisti.

I to poštujući ekološke standarde – sa što manje vode.

Toalet-šolje u Japanu izgledaju kao mali svemirski brodovi.

Na ručici na zidu nalaze se razni dugmići uz pomoć kojih se regulišu mlaz vode, zvuk lažnog oticanja vode, zagrevanje daske, izvlačenje mini-tuša za pranje intimnih delova i automatsko puštanje vode u lavabou kako biste odmah nakon vršenja nužde oprali ruke.

Na kraju svega dobijete i mali papir na kome su ispisani rezultati detaljne analize vašeg urina.

Muzej kanalizacije

U Nju Delhiju u Indiji možete posetiti muzej u kome ćete upoznati istoriju kanalizacije. Kroz drevnu, srednjovekovnu i modernu postavku pratićete istoriju staru više od 4.500 godina.

O ovom muzeju indijski lekar Bindesvar Patak je rekao:

– Zamislite u kakvom bismo svetu živeli da nije izmišljen toalet, pa da poput pasa obavljamo nuždu na ulici!

 

Zatvoreno za komentare.