Kako uštedeti prilikom odlaska u kupovinu

Kako uštedeti prilikom odlaska u kupovinu

Skupljanje kupona ili kupovina na akcijama nisu jedini načini da se uštedi pri kupovini. Uostalom i oni su ušteda, samo ako na taj način kupujete stvari koje biste i inače kupili. U suprotnom ćete umesto da uštedite još potrošili dodatni novac na stvari koje vam nisu potrebne. Ako na akciji kupite keks koji inače ne jedete - niste uštedeli novac, već ste ga potrošili. Evo kako da stvarno uštedite. 

Photo: Pexels

Nikada ne kupujte gladni

Prema istraživanjima ljudi kupe oko 35 odsto namirnica više kada su gladni. Zato pre odlaska u kupovinu gledajte da nešto pojedete.

Pre nego krenete u kupovinu, napravite spisak za kupovinu sa stvarima koje su vam zaista potrebne i pridržavajte se toga spiska. Najbolji način da zapišete sve što vam treba, jeste da na frižider stavite papir na koji ćete pisati šta vam treba, odmah kad vam ono ponestane. Tako ćete biti sigurni da niste ništa izostavili. 

Photo: Pixabay

Uzmite korpu umesto kolica 

Koliko god stvari da stavite u kolica, uvek će vam se činiti da su ona praznjikava i stavljaćete još i još, za razliku od korpe koja je manja, pa uvek izgleda i punija. Ma koliko vam se ovo objašnjenje činilo besmislenim, nije.

Photo:Pixabay

Kupite više proizvoda kad je rasprodaja

Recimo ako se konzerve paradajza prodaju izuzetno povoljno, kupite zalihu konzervi – ako kupujete stvari koje imaju sniženu cijenu 30 do 80 odsto znatno ćete uštedeti na prehrani. Kupujte naravno samo hranu koja ima duži rok upotrebe, da je ne bi morali bacati jer joj je prošao rok trajanja.

Photo: Pixabay

Izbegavajte spontane šopinge, jer tada najmanje možete uporediti cene i vaše stvarne potrebe. Ono što vam se u trenutku spontane kupovine čini kao ušteda od recimo 30 odsto, u stvarnosti je, ako taj proizvod nećete koristiti, zapravo 70 postotni nepotrebni trošak, jer ste bacili pare na nešto što vam realno nije ni potrebno.

Zatvoreno za komentare.