Ništa više nije isto otkako smo postali taoci društvenih mreža, jer se većinska komunikacija preselila na "Fejsbuk", "Instagram", "Tviter" i ostale slične profile.
Foto: Shutterstock
Zbog toga bi trebalo da obratimo pažnju na to kako se ponašamo u ovoj vrsti samopredstavljanja, jer sve se vidi i sve se prati.
Profilna slika je prvo što će vaši prijatelji na društvenim mrežama videti kod vas, pa obratite pažnju da bude adekvatna. Preporuka je da se izbegavaju fotografije u kupaćem kostimu ili intimne, sa partnerom, usred poljupca...
Suzdržite se za početak od iznošenja političkih stavova, jer oni gotovo uvek izazivaju raspravu koju verovatno ne želite.
S druge strane, nemojte ni da "davite" prijatelje svakog dana informacijama šta ste jeli, skuvali, kupili i koliko volite svog partnera. Sve to iritira ljude, a niko nema nameru da izaziva takve emocije. Ne iznosite u javnost ni podatke iz života vaših rođaka, kolega i poznanika.
Mnogi poslodavci u razgovoru za posao prvo će otići na "Fejsbuk" da provere svog kandidata i odmah će natrčati na profilnu sliku koja će im mnogo toga reći. Pogrešno je stavljati i one na kojima ne ličimo na sebe.
Poziv za virtuelno prijateljstvo bi trebalo da prihvatite isključivo od osoba koje znate ili eventualno za koje od bliskih osoba znate da su u redu, ali nemojte ni da odbijate kolege koje svakodnevno srećete na poslu i u liftu, samo zato što se sa njima ne družite prisnije.
Zaštitite vašu intimu i fotografije tako što će uvid u vaše slike i objave imati samo vaši prijatelji.
Niko ne voli da bude dostupan 24 časa osobama koje nemaju šta da rade u životu, nego druge bombarduju porukama u četu. Mnogi nemaju vremena, ali ni želje da pričaju sa vama u datom momentu, pa nemojte da ih uznemiravate, već sačekajte da ponekad prvi naprave kontakt sa vama.