Lepa učiteljica Aleksandra o kojoj priča cela Srbija snima edukativne video sadržaje za decu

Lepa učiteljica Aleksandra o kojoj priča cela Srbija snima edukativne video sadržaje za decu

Usled epidemije koronavirusa, đaci su umesto iz svojih školskih klupa nastavu počeli da prate iz svojih domova. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksandra Pavlovic (@uciteljicaaleksandra) on

Nastava na daljinu ili popularno kaže TV škola, na početku je svima delovala neobično  - i roditeljima i đacima.

Ali, kako vreme odmiče i epidemija ne dozvoljava da se vratimo normalnim aktivnostima, ta ideja se pokazala ne samo nužnom nego i dobrom.

Tako su pored đaka, i njihovi roditelji koji ne idu na posao zbog korone, uspeli da obnove svoje znanje iz osnovne ili srednje škole, ali i da po prvi put prate školske aktivnosti svoje dece "uživo".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksandra Pavlovic (@uciteljicaaleksandra) on

Iako se u početku mislilo da će časovi biti suvoparni, da neće imati efekta i da se profesori neće najbolje pokazati, sada imamo mnoštvo primera koji pokazuju suprotno - da su časovi veoma zanimljivi i da se naši profesori mogu postati prave "TV zvezde"

Jedna od nastavnica je i Aleksandra čiji su časovi likovnog jedni od najpraćenijih u Srbiji.

Kasnije smo saznali da je Aleksandra zapravo učiteljica i da ćemo pored likovne kulture slušati i ostale predmete.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aleksandra Pavlovic (@uciteljicaaleksandra) on

Iako je svaka od učiteljica imala neke svoje kvalitete, Aleksandra se izdvojila svojom profesionalnošću i prijatnošću.

Deca su je zavolela jer im ostavlja i dovoljno vremena da prepišu u sveske ono što piše na tabli, jer polako i razgovetno govori. 

Ohrabrena pozitivnim komentarima, Aleksandra je odlučila da na svom Jutjub kanalu Školarica objavljuje edukativne i zabavne klipove za decu. 

U moru ne tako pozitivnih stvari kojima smo okruženi, Aleksandrin potez je zaista sjajan.

Ona je dokaz da deci možemo prikazati i normalne stvari i učiti ih pravim vrednostima.

Pored Jutjuba, Aleksandru možete pronaći u na Instagramu. gde pored svojih fotografija deli i brojne zanimljivosti.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Da li ste znali? Dvorac porodice Špicer se nalazi u Beočinu i podignut je 1898. godine za porodicu imućnih nemačkih veleposednika. Projektovao ga je arhitekta Štajndl Imre. Primetni su elementi stilova poput romanike, gotike, renesanse i baroka. Porodica Špicer je pred početak Drugog svetskog rata napustila Beočin, a tokom njega je dvorac korišćen kao zgrada nemačke vojne komande. U njemu su nakon toga bili smešteni gradska biblioteka, Dom kulture, sedište rukometnog kluba, radio stanica, dom za vojne invalide i na kraju ekskluzivan restoran sa prenoćištem. Nakon toga, objekat je napušten i od tada je započelo njegovo naglo propadanje. Naš poznati pesnik Mika Antić je koristio deo dvorca kao svoj slikarski atelje. Danas su gotovo svi prozori na njemu polomljeni, a usled obilnih padavina tokom zime 2011. godine, deo ulaznog trema se urušio. Objekat je 1997. godine proglašen za spomenik kulture, ali ga to nažalost nije zaštitilo od dajeg propadanja. #beočin #dvorac #dvoracšpicerovih #arhitektura #arhitecture #fotografija #fotografia

A post shared by Aleksandra Pavlovic (@uciteljicaaleksandra) on

Zahvaljujući Aleksandri, sada znamo da u Beočinu postoji dvorac iz 19. veka.

Na njenom profilu možete da zavirite i u Jevremovac, beogradsku botaničku baštu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moj omiljeni deo Botaničke bašte "Jevremovac" je staklena bašta. Staklena bašta je izgrađena u viktorijanskom stilu i u njoj se čuva preko 1000 različitih tropskih, subtropskih i mediteranskih vrsta zeljastih i drvenastih biljaka. U južnom krilu i pod centralnom kupolom raste raskošan i bujan, biljni svet tropskih kišnih šuma i raznoliki svet vodenih biljaka.Ova bogata kolekcija biljaka neizmerne lepote svaki put me iznova iznenadi i očara. Postavljena je 1892. godine kao poklon Kralja Milana i uz pomoć tadašnjeg Ministarstva prosvetnih i crkvenih dela. Namenjena je Beogradskoj Velikoj školi za čuvanje i negovanje egzotičnih biljaka, a gradjanima za uživanje. Postala je deo kulturne baštine Beograda. Danas je takodje namenjena obrazovnom procesu učenika i studenata Srbije, kao i svih ostalih posetilaca. Inace, u njoj je mnogo vruće, jer je sagrađena od stakla i sunčevo elektromagnetno zračenje zagreva biljke, zemlju i ostale stvari unutar nje. Da li ste vi imali priliku da je posetite? #botanical #botanickabasta #botanickabastajevremovac #botanickabastabeograd

A post shared by Aleksandra Pavlovic (@uciteljicaaleksandra) on

Aleksandra je zaista odličan primer da mladim i obrazovanim osobama treba dati više prostora i pažnje ukoliko želimo lepšu budućnost.

Zatvoreno za komentare.